ГлавнаяПартнерыКонтакты  
Юридическая компания — «Основной закон», консультации и помощь в возвращении депозитов, защита по кредиту

ЮК
"ОСНОВНОЙ ЗАКОН" 

г. Донецк, бул. Пушкина, 2а                
тел.: (062) 334-99-77                               
         (095) 407-407-3
         (096) 703-11-82

график работы: пн.- пт. с 9:00 до 18:00
          
                           

 Победа! Хозяйственный суд города Киева удовлетворил исковые требования о взыскании ошибочно перечисленных средств.
Хозяйственный суд города Киева удовлетворил исковые требования нашего клиента - юридического лица о взыскании ошибочно перечисленных средств и взыскал...


Победа! Хозяйственный суд Донецкой области удовлетворил исковые требования по взысканию задолженности.
Хозяйственный суд Донецкой области удовлетворил исковые требования нашего клиента – юридического лица о взыскании задолженности по поставке Товара и в...
Рассматривается вопрос о предоставление нотариусам права выдачи извлечения из Реестра прав на недвижимое имущество.
Министерством юстиции был разработан проект Закона «О внесении изменений в некоторые Законы Украины относительно предоставления информации о государст...


Держреєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у 2014 році буде здійснюватись за новою - удосконаленою та спрощеною - процедурою.
Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Держа...


Держреєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у 2014 році буде здійснюватись за новою - удосконаленою та спрощеною - процедурою.
13 февраля 2014 г.
 Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно" набула чинності з 12 лютого 2014 року.

Держреєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у 2014 році буде здійснюватись за новою - удосконаленою та спрощеною - процедурою.

Основні  зміни  у правилах реєстрації нерухомості:

1.       Можливість надсилати до Укрдержреєстру нотаріально завірені документи поштою або кур’єрською службою.

2.       Проведення одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав.

3.       Проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну втрачених, пошкоджених чи зіпсованих  свідоцтв  про право власності на нерухоме майно чи державного акта на право власності на землю, виданих компетентними органами до 01 січня 2013 року .

4.       Спрощення порядку проведення державної реєстрації прав на новозбудований або реконструйований об’єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб.

5.       Забезпечення проведення державної реєстрації права власності на новозбудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки відповідного кооперативу про членство в ньому та про повне внесення пайового внеску.

6.       Надання можливості отримання інформацію з реєстрів, що функціонували до 1 січня 2013 року.

 

Основним нововведенням стала альтернатива при поданні документів для проведення державної реєстрації прав. Окрім безпосереднього звернення заявником, з’явилася можливість надсилати до Укрдержреєстру нотаріально завірені документи поштою або кур’єрською службою. Якщо спростити реєстрацію нерухомого майна, ці нововведення справді якось можуть, то найголовнішу проблему — строки реєстрації — вони все одно не вирішать. Якщо дозволити відправляти заяви поштою, то знімається проблема черги, але не знімається проблема швидкості проведення реєстраційних дій. Крім того, іноді реєстратор у нестандартній ситуації, не знаючи, як йому вчинити, відмовляє у вчиненні дій без конкретизації причин, що саме не влаштовує в документах.

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначається порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно, в тому числі і земельні ділянки.

Що ж стосується спрощення процедури державної реєстрації прав, то слід відмітити що цьому сприятиме ряд чинників, передбачених законодавством у відповідній сфері.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно» передбачається проведення державної реєстрації прав нотаріусами одночасно з вчиненням правочинів, на підставі яких виникають права на нерухомість. Для цього державні та приватні нотаріуси визначаються як спеціальні суб’єкти, на яких покладаються функції державних реєстраторів прав.

Також запроваджується система подачі документів для державної реєстрації прав у електронній формі шляхом їх подання державним кадастровим реєстратором за заявою набувача земельної ділянки. Такий механізм виключає необхідність звернення до декількох органів влади при набутті прав на земельну ділянку та дозволяє зменшити строки розгляду документів, поданих для державної реєстрації прав. Правом на подання заяви про державну реєстрацію прав в електронній формі також наділено державного виконавця. Він матиме право подавати до органу державної реєстрації прав заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій або електронній формі під час примусового виконання рішень.

Спрощено порядок проведення державної реєстрації прав на новозбудований або реконструйований об’єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб. Раніше власники квартир у новобудовах мусили подавати документацію на весь дім, а після набуття чинності новим порядком ці функції будуть покладені на забудовника, а власники квартир надаватимуть лише документи, що підтверджують їх право власності на квартиру.

Також позитивною зміною є формалізація можливості отримувати інформацію з реєстрів, що функціонували до 1 січня 2013 року. Досі таку інформацію офіційно отримати було неможливо. Це, зокрема, суттєво обмежувало можливості органів Державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів.

Водночас при ухваленні нового порядку, безумовно, неможливо було передбачити всі гіпотетично можливі випадки. Так, наприклад, для реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва новий порядок передбачає обов’язкове подання дозволу на будівництво. При цьому невирішеною залишається ситуація, коли право власності на такий об’єкт реєструється не забудовником, а особою, яка придбала його у забудовника, але ніколи не отримувала дозволу на будівництво.

Правовая позиция ВСУ касательно взыскания среднего... Назад Рассматривается вопрос о предоставление нотариусам... →

Далее по теме:

Государственная регистрационная служба Украины разъяснила порядок заверения копий документов

 
Государственная регистрационная служба Украины разъяснила порядок заверения копий документов
Державна реєстраційна служба у зв’язку з численними зверненнями стосовно питань, пов’язаних з порядком засвідчення копій документів, необхідних для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), просить довести до відома о...


Минюст разъяснил некоторые вопросы законодательства, связанные с государственной регистрацией права пользования (найма, аренды) недвижимого имущества

 
Минюст разъяснил некоторые вопросы законодательства, связанные с государственной регистрацией права пользования (найма, аренды) недвижимого имущества
Щодо надання роз’яснення деяких питань законодавства, пов’язаних з державною реєстрацією прав...


Некоторые вопросы создания и деятельности БТИ

 
Некоторые вопросы создания и деятельности БТИ
Юридическая компания "Основной Закон" обратилась в Министерство юстиции Украины с вопросами, касающимися создания бюро технической инвентаризации...


Мін’юст пропонує зобов’язати БТІ працювати за єдиними правилами

 
Мін’юст пропонує зобов’язати БТІ працювати за єдиними правилами
Міністерство юстиції пропонує зобов’язати усі бюро технічної інвентаризації країни видавати витяги з Реєстру прав власності на нерухоме майно, а також оформляти свідоцтва про право власності на об’єкти нерухомого майна тільки на спеціальних бланках встановленого зразка.


Регистрационная служба дала разъяснение относительно документов, связанных с оконченным строительством объектом

 
Регистрационная служба дала разъяснение относительно документов, связанных с оконченным строительством объектом
Державна реєстраційна служба України
Лист "Щодо документів, пов’язаних із закінченим будівництвом об’єктом"


ГлавнаяПартнерыКонтакты    
Cистема управления сайта от студии «АртДизайн»   
rss
Карта