Главная Партнеры Контакты  
Юридическая компания — «Основной закон», консультации и помощь в возвращении депозитов, защита по кредиту

ЮК
"ОСНОВНОЙ ЗАКОН"  

г. Киев, бул. Пушкина, 2а                
тел.: (044) 334-99-77                               
         (095) 407-407-3
         (096) 703-11-82

график работы: пн.- пт. с 9:00 до 18:00
          
                           

 












Рассматривается вопрос о предоставление нотариусам права выдачи извлечения из Реестра прав на недвижимое имущество.
Министерством юстиции был разработан проект Закона «О внесении изменений в некоторые Законы Украины относительно предоставления информации о государст...


Держреєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у 2014 році буде здійснюватись за новою - удосконаленою та спрощеною - процедурою.
Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Держа...




Система Orphus


Програмне забезпечення персонального комп'ютера

розділи: Інформатика , Конкурс «Презентація до уроку»

Завантажити презентацію (7,2 МБ)

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Мета уроку: Формувати в учнів цілісне сприйняття навчального матеріалу; ознайомити учнів з прикладними програмами загального призначення; сформувати в учнів знання про призначення, функціональні можливості і елементах програмного забезпечення; придбання навичок самостійної роботи, формування інформаційної грамотності учнів, розвиток творчого потенціалу і допитливості.

Завдання уроку:
освітні:

  • сформувати уявлення про програмне забезпечення та його складових;
  • в процесі вивчення матеріалу класифікувати найбільш використовувані програми;
  • познайомити учнів з видами програмного забезпечення;
  • виявити тенденції розвитку програмного забезпечення.

виховні:

  • створити умови для розвитку пізнавального інтересу учнів до предмету, підвищення мотивації, виховання інформаційної культури, акуратності, уважності, дисциплінованості при роботі на ПК;
  • контролювати ступінь засвоєння матеріалу.

Розвиваючі:

  • Проаналізувати значимість програмного забезпечення в різних сферах діяльності;
  • створити умови для формування ключових компетенцій;
  • записати в зошит основні поняття.

Тип уроку. Урок вивчення нових знань

Планований результат:

  • знають основні поняття теми, що становлять програмного забезпечення;
  • наводять приклади програм обробки символьної, графічної, звукової інформації;
  • класифікують програми;
  • визначають, яке програмне забезпечення встановлено на комп'ютері;
  • формулюють власну точку зору з проблеми, поставленої під час вивчення матеріалу, аргументують її.

устаткування:

  • інтерактивна презентація по темі "Програмне забезпечення ПК";
  • проектор і екран для демонстрації лекції;
  • маркерна дошка;
  • дидактичний роздатковий матеріал.

Цілі використання ІКТ: підвищення мотивації учнів, активізація пізнавальної діяльності учнів, оптимізація праці вчителя.

Форми організації роботи дітей: індивідуальна (заповнення робочого аркуша: систематизація отриманих знань) і робота в парах (виконання завдань).

Структура уроку:

  1. Організаційний момент. (3 хв)
  2. Вступ до теми за допомогою розгадки резусів. (7 хв)
  3. Вивчення нового матеріалу. (15 хв)
  4. Закріплення знань (15 хв)
  5. Підведення підсумків уроку. (3 хв)
  6. Домашнє завдання (2 хв)

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап
Привітання учнів, виявлення відсутніх, перевірка готовності учнів до уроку.

2. Етап актуалізації знань
Для початку давайте проведемо логічну розминку, розгадаємо ребуси:
(Слайди 4-7)
Виконавши завдання, проведемо перевірку, порівнюючи отримані результати зі словами на дошці.
Ми отримали чотири різних слів, але є пристрій, що об'єднує всі ці поняття.
Це комп'ютер. (Слайд 8)
Давайте згадаємо, як називається сукупність всіх технічних засобів, що становлять комп'ютер.
Це - Апаратне забезпечення комп'ютера.
Давайте вирішимо наступну задачу. Припустимо, у вас є важлива інформація, яку необхідно внести в комп'ютер і зберегти, є набір основних пристроїв комп'ютера (системний блок, монітор, клавіатура, миша), підключених в єдиний комплекс. Чи зможемо ми виконати поставлене завдання? Чи буде працювати комп'ютер? Що ще необхідно для його роботи? Хлопці, що має бути замість знака?
Даю підказку у вигляді чотиривірші і ребуса: (Слайд 9)
Як грудне маля без мами
Сам не може їсти і пити,
Так комп'ютер без
Кроку б не зміг ступити.
Бракує Програмного забезпечення комп'ютера.
Сучасний комп'ютер являє собою двоєдину систему, що складається з апаратної частини (технічних пристроїв «hardware» - тверда компонента) і програмного забезпечення ( «software» - м'яка компонента)
Комп'ютер = Апаратура (hardware) + Програмне забезпечення (software)

3. Етап вивчення нових знань
Повідомляє учням тему уроку, формулює цілі уроку: (Слайд 10)
- Завдання нашого уроку - познайомитися з поняттям "Програмне забезпечення», дізнатися, що включає в себе це поняття, з'ясувати, які програми відносяться до прикладного програмного забезпечення.
- Які програми ви знаєте? (Учні називають програми, вчитель записує назви на дошці).
- А тепер давайте сформулюємо визначення Програмного забезпечення.
- Що ж входить в поняття програмне забезпечення?
Перше - системне програмне забезпечення. Це програми, які обслуговують "залізо". Програми, без яких комп'ютер працювати не буде. Сюди входить відома вам і дуже важлива програма - операційна система (у нас в класі Windows) та інші потрібні комп'ютера програми, про які докладніше ми поговоримо на наступному уроці.
Друге - прикладне програмне забезпечення. Це програми для користувача (тобто для нас з вами). Одні з них можуть бути встановлені на ваш комп'ютер, інші ні. Все залежить від бажань користувача. Якщо він створює документи, то йому потрібна програма текстовий редактор, якщо захоплений малюванням, то відповідний йому графічний редактор, якщо переводить, то - програма-перекладач і т.д. У цю групу входять і ваші улюблені ігрові програми.
І третє - це системи програмування - засоби, що дозволяють людині (програмісту) самому створювати програми для комп'ютера.
Сьогодні ми поговоримо докладніше про кожен з них:
Працездатність комп'ютера забезпечують програми, складові системне програмне забезпечення. (слайд 11)
Системне програмне забезпечення (System Software) - це сукупність програмних засобів, призначених для підтримки функціонування комп'ютера і керування пристроями обчислювальної системи.
Системне програмне забезпечення (ВПЗ) направлено:
- на створення операційного середовища функціонування інших програм,
- на забезпечення надійної і ефективної роботи комп'ютера та комп'ютерної мережі,
- на проведення діагностики апаратури комп'ютера і комп'ютерних мереж,
- на виконання допоміжних технологічних процесів (копіювання, архівування, відновлення файлів, програм і баз даних і т.д.)
Системне ПО орієнтоване на кваліфікованих користувачів - професіоналів в комп'ютерній області: системного програміста, адміністратора мережі, прикладного програміста, оператора.
До основних елементів СПО відносяться операційні системи, діалогові (файлові) оболонки, драйвери і утиліти (сервісні програми) (слайд 12,13).
Головним компонентом СПО є операційна система. (ОС)
Операційна система (ОС) - системний комплекс взаємопов'язаних програм, який служить посередником при організації діалогу користувача з комп'ютером, керує розподілом і використанням комп'ютерних ресурсів, керує роботою всіх апаратних засобів комп'ютера.
Від ОС залежить і якість роботи ПК, і зручність роботи користувача. Тому не випадково за функціональними можливостями її порівнюють з нервовою системою людини.
До теперішнього часу створені сотні ОС, найбільш відомі з яких:
- MS-DOS (абревіатура поєднання Disk Operating System - дискова операційна система) з інтерфейсом командного рядка, тобто всі команди користувачеві доводилося набирати вручну, в командному рядку (рік появи 1981).
- UNIX - ціле сімейство ОС, призначених для "великих" промислових комп'ютерів, (перші UNIX-системи з'явилися вже на початку 60-х років). Іронія долі: в кінці 70-х рр. в розробці однієї з них - Xenix - брала участь і нікому не відома тоді фірма Microsoft.
- Linux - вільно розповсюджувана (тобто абсолютно безкоштовна) операційна система з відкритим текстом. Була створена студентом Лінус Торвальдс як дипломний проект в 1991 році і офіційно випущена в 1994 р,
- Windows (Windows 95, Windows 98, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7).
До основних функцій ОС поряд з управлінням апаратними засобами і файлової системою відносяться введення-виведення даних, обробка команд, організація призначеного для користувача інтерфейсу і ін.
Наступним видом системного програмного забезпечення є діалогові оболонки (файлові менеджери). (слайд 12).
Для полегшення роботи користувача були розроблені діалогові оболонки - комплекси програм, що створюють для користувача зручний інтерфейс, що спрощують реалізацію діалогу між користувачем і комп'ютером, що роблять наочним і простим виконання базових операцій над об'єктами операційної системи (файлами і каталогами).
Сучасні операційні системи за рахунок графічного інтерфейсу спростили взаємодія користувача з комп'ютером, але, незважаючи на це, діалогові оболонки і раніше досить широко застосовуються і користуються популярністю. Однією з відомих на даний момент оболонок є Windows Commander - аналог відомої програми 90-х рр. Norton Commander.
Наступний вид системного програмного забезпечення складає група особливих програм, званих драйверами (слайд 13).
драйвери - це програми, що забезпечують взаємодію прикладних програм і операційної системи з зовнішніми пристроями. Саме драйвери відповідають за обробку інформації, що надходить від таких пристроїв, як миша, клавіатура, принтер.
Наступний вид системного програмного забезпечення становить велика група програм, які називають утилітами або сервісними програмами (слайд 13).
Утиліти або сервісне програмне забезпечення (від лат. Utilitas - користь) - програми, які або розширюють і доповнюють відповідні можливості операційної системи, або вирішують самостійні завдання (форматування дисків, відновлення помилково видалених файлів, дефрагментацію файлів на диску і т.п.).
Частина утиліт входить до складу операційної системи, а інша частина функціонує незалежно від неї, тобто автономно. Утиліти можуть поширюватись як поодинці, так і в складі великих і потужних утілітних комплексів, наприклад, Norton Utilities.
Прикладне програмне забезпечення (ППО) - комплекс взаємопов'язаних програм для вирішення задач певного класу конкретної предметної області. (слайд 14)
Пакети прикладних програм служать програмним інструментарієм вирішення прикладних завдань і є найчисленнішим класом програмних продуктів. В даний клас входять програмні продукти, що виконують обробку інформації різних предметних областей.
ППО підрозділяється на програми загального призначення, програми спеціального призначення та програми професійного рівня Програми загального призначення об'єднують програми, які використовуються більшістю користувачів і не потребують для освоєння специфічних знань з інших, не пов'язаних з інформатикою наук. До них відносять: текстові редактори, табличні процесори, графічні редактори, програми анімаційної графіки, бази даних та системи управління базами даних, комунікаційні програми, інтегровані пакети і вузькоспеціалізовані програми
Текстові редактори - це програми для роботи з символьної інформацією.
Існують сотні текстових редакторів, різних як за функціональними можливостями, так і за складністю освоєння роботи з ними. За призначенням виділяють:
- Редактори документів орієнтовані на роботу з текстами, що мають структуру документа, т. Е. Що складаються з розділів, сторінок, полів, абзаців і т.д. (MS Word).
- Видавничі системи дозволяють створювати складні документи (рекламні буклети, газети, журнали, книги) високої якості. У них процес верстки автоматизований, тобто вбудовані спеціальні засоби для розміщення тексту по сторінках зі вставкою малюнків, фотографій. (PageMaker, QuarkXPress)
- Спеціалізовані редактори створені для користувачів, що працюють з документами, в яких зустрічаються ємні формули (наприклад, математичні або хімічні) і спеціальні символи (наприклад, нотні знаки).
Табличний процесор - це програма для обробки даних, представлених у вигляді таблиці
Табличні процесори зазвичай застосовуються тоді, коли ведеться робота з відносно складними формулами і великими обсягами вихідних даних. (MS Excel)
Графічні редактори - це програми для роботи з графічною інформацією. Вони надають користувачеві середу, що моделює роботу художника
База даних - це набір даних, організованих за певними правилами, що передбачають загальні принципи опису, зберігання і маніпулювання ними. Обробкою баз даних займаються системи управління базами даних (СКБД) - комплекс програм і мовних засобів, призначених для створення і ведення бази даних, введення, редагування і видалення даних, організації взаємодії баз даних з прикладними програмами, забезпечення управління даними, доступу до них, створення запитів і звітів.
Системи програмування - це сукупність програм і програмних комплексів, що забезпечують технологію розробки, налагодження і впровадження створюваних програмних продуктів. До складу системи програмування входять мову програмування і спеціальні програмні обслуговують засоби. (слайд 15)
Системи програмування забезпечують процес розробки програм і включають в себе спеціалізовані програмні продукти, які є інструментальними засобами розробника. Ці кошти на ринку програмних продуктів найбільш представницькі. Останнім часом набули широкого поширення системи, орієнтовані на створення Windows-додатків:
- пакет Borland Delphi - надає якісні і дуже зручні засоби візуальної розробки,
- пакет Microsoft Visual Basic - зручний і популярний інструмент для створення Windows-програм з використанням візуальних засобів,
- пакет Borland C ++ - одне з найпоширеніших засобів для розробки DOS - і Windows - додатків.
Велику частину часу за комп'ютером користувач проводить, працюючи з прикладним ПО (ППО) - сукупністю програм, за допомогою яких він вирішує свої інформаційні завдання, не вдаючись до систем програмування

4. Етап закріплення (робота в парах). (слайд 16-19)
Учні розбирають завдання в парах і звіряють з правильною відповіддю на дошці.

5. Етап рефлексії: підіб'ємо підсумки, які завдання ми ставили спочатку уроку, і яких успіхів досягли.

6. Етап інформації про домашнє завдання
Домашнє завдання (слайд 20, 21), лунає кожного учня у вигляді Додаток 1
Рівень знання: Знати види програмного забезпечення
Рівень розуміння: Привести приклади програм обробки символьної, графічної і звукової інформації
Рівень застосування: Визначити, яке програмне забезпечення встановлено на вашому домашньому комп'ютері. Як ви його використовуєте?

8.04.2014

Чи зможемо ми виконати поставлене завдання?
Чи буде працювати комп'ютер?
Що ще необхідно для його роботи?
Хлопці, що має бути замість знака?
Які програми ви знаєте?
Що ж входить в поняття програмне забезпечення?
Як ви його використовуєте?
Главная Партнеры Контакты    
Cистема управления сайта от студии «АртДизайн»