Главная Партнеры Контакты  
Юридическая компания — «Основной закон», консультации и помощь в возвращении депозитов, защита по кредиту

ЮК
"ОСНОВНОЙ ЗАКОН"  

г. Киев, бул. Пушкина, 2а                
тел.: (044) 334-99-77                               
         (095) 407-407-3
         (096) 703-11-82

график работы: пн.- пт. с 9:00 до 18:00
          
                           

 












Рассматривается вопрос о предоставление нотариусам права выдачи извлечения из Реестра прав на недвижимое имущество.
Министерством юстиции был разработан проект Закона «О внесении изменений в некоторые Законы Украины относительно предоставления информации о государст...


Держреєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у 2014 році буде здійснюватись за новою - удосконаленою та спрощеною - процедурою.
Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Держа...




Система Orphus


Закон КР від 25 травня 2007 року № 73 "Про державну підтримку малого підприємництва"

ЗАКОН Киргизької Республіки   від 25 травня 2007 року № 73   Про державну підтримку малого підприємництва   (В редакції Законів КР від   17 жовтня 2008 року № 231   ,   22 жовтня 2009 року № 284   ,   22 травня 2015 року № 115   ,    10 травня 2017 року № 79   )   Цей Закон спрямований на реалізацію встановленого   Конституцією   Киргизької Республіки права громадян на економічну свободу, вільне використання здібностей і майна для будь-якої економічної діяльності, крім забороненої Конституцією і законами Киргизької Республіки

ЗАКОН Киргизької Республіки

від 25 травня 2007 року № 73

Про державну підтримку малого підприємництва

(В редакції Законів КР від 17 жовтня 2008 року № 231 , 22 жовтня 2009 року № 284 , 22 травня 2015 року № 115 ,
10 травня 2017 року № 79 )

Цей Закон спрямований на реалізацію встановленого Конституцією Киргизької Республіки права громадян на економічну свободу, вільне використання здібностей і майна для будь-якої економічної діяльності, крім забороненої Конституцією і законами Киргизької Республіки.

Цей Закон визначає загальні положення в області державної підтримки і розвитку малого підприємництва, встановлює форми і методи державного стимулювання та регулювання діяльності суб'єктів малого підприємництва.

Цей Закон діє щодо всіх суб'єктів малого підприємництва незалежно від форм власності та організаційно-правових форм.

Стаття 1. Правове регулювання державної підтримки малого підприємництва

Державна підтримка малого підприємництва в Киргизькій Республіці здійснюється відповідно до цього Закону, указами Президента Киргизької Республіки, постановами Уряду Киргизької Республіки, нормативними правовими актами місцевої державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Якщо міжнародним договором Киргизької Республіки встановлено інші правила, ніж передбачені цим Законом, то застосовуються правила міжнародного договору.

Стаття 2. Розмежування повноважень між органами державної влади Киргизької Республіки і місцевою державною адміністрацією, а також органами місцевого самоврядування в сфері підтримки малого підприємництва

Відання органів державної влади Киргизької Республіки підлягають визначення загальних принципів, пріоритетних напрямків і методів державної підтримки малого підприємництва в Киргизькій Республіці, встановлення порядку створення та діяльності державних органів в області державної підтримки малого підприємництва, розробка і реалізація державних програм розвитку і підтримки малого підприємництва, що фінансуються за рахунок коштів республіканського бюджету та спеціалізованих внебюджет фондів державних органів, встановлення пільг для суб'єктів малого підприємництва по платежах до республіканського бюджету і спеціалізовані позабюджетні фонди державних органів.

Місцева державна адміністрація та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень вирішують всі питання в сфері підтримки малого підприємництва, в тому числі можуть застосовувати додаткові заходи щодо підтримки малого підприємництва за рахунок власних коштів і ресурсів.

(В редакції Закону КР від 17 жовтня 2008 року № 231 )

Стаття 3. Суб'єкти малого підприємництва

Під суб'єктами малого підприємництва розуміються фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, а також комерційні організації та підприємства, що здійснюють економічну діяльність з обсягом валової виручки, що не перевищує в рік реєстраційного порогу з податку на додану вартість, передбаченого Податковим кодексом Киргизької Республіки, і в яких середня чисельність працівників за звітний період не перевищує таких граничних рівнів (малі підприємства):

в промисловості - 35 осіб;

в будівництві - 75 осіб;

на транспорті - 35 осіб;

в сільському господарстві - 50 осіб;

в науково-технічній сфері - 25 осіб;

в оптовій торгівлі - 30 осіб;

в роздрібній торгівлі та побутовому обслуговуванні населення - 25 осіб;

в інших галузях і при здійсненні інших видів діяльності - 25 осіб.

Суб'єктами малого підприємництва не можуть бути визнані індивідуальні підприємці і юридичні особи, які здійснюють:

діяльність, пов'язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

виробництво і (або) оптову реалізацію підакцизної продукції;

- (абзац 4 втратив чинність відповідно до законом КР від 10 травня 2017 року № 79);

діяльність у сфері грального та шоу-бізнесу;

діяльність у сфері сертифікації, метрології та управління якістю;

діяльність з видобутку, переробки та реалізації нафти, нафтопродуктів, газу, електричної та теплової енергії;

діяльність, пов'язану з обігом радіоактивних матеріалів;

банківську діяльність (або окремі види банківських операцій) і діяльність на страховому ринку (крім діяльності страхового агента);

аудиторську діяльність;

професійну діяльність на ринку цінних паперів.

У статутному капіталі суб'єктів малого підприємництва частка участі держави, громадських і релігійних організацій (об'єднань), благодійних та інших фондів не повинна перевищувати 10 відсотків. Частка в статутному капіталі суб'єкта малого підприємництва, що належить одному або декільком юридичним особам, які не є суб'єктами малого підприємництва, не повинна перевищувати 20 відсотків.

Малі підприємства, які здійснюють кілька видів діяльності (багатопрофільні), ставляться до таких за критеріями того виду діяльності, частка якого є найбільшої у річному обсязі обороту чи річному обсязі прибутку.

Середня за звітний період чисельність працівників малого підприємства визначається з урахуванням усіх його працівників, у тому числі працюючих за договорами цивільно-правового характеру і за сумісництвом з урахуванням реально відпрацьованого часу, а також працівників представництв, філій та інших відокремлених підрозділів відповідно до законодавства.

У разі перевищення малим підприємством встановленої цією статтею чисельності вказане підприємство позбавляється пільг, передбачених чинним законодавством, на період, протягом якого допущено зазначене перевищення, і на наступні шість місяців.

(В редакції Законів КР від 22 травня 2015 року № 115 , 10 травня 2017 року № 79 )

Стаття 4. Державна реєстрація суб'єктів малого підприємництва

Суб'єкт малого підприємництва з моменту подачі заяви встановленого Урядом Киргизької Республіки зразка реєструється і отримує відповідний статус.

Реєструючий орган не має права встановлювати додаткові умови для реєстрації суб'єктів малого підприємництва до умов, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами Киргизької Республіки.

Ухилення від державної реєстрації суб'єктів малого підприємництва або необгрунтовану відмову в державній реєстрації можуть бути оскаржені до суду в установленому порядку з відшкодуванням позивачу спочатку сплаченого державного мита в разі рішення на його користь. Стягнення зазначеної мита проводиться з відповідача.

У разі визнання судом незаконності дій реєструючого органу останній відшкодовує витрати, що перераховуються на рахунок суб'єкта малого підприємництва після його реєстрації на підставі рішення суду.

Стаття 5. Порядок подання звітності малими підприємствами

Державна статистична і бухгалтерська звітність малих підприємств представляється в затверджуваному Урядом Киргизької Республіки порядку, що передбачає спрощення процедури і форми звітності, що містять тільки інформацію, необхідну для вирішення питань оподаткування.

Стаття 6. Державна підтримка малого підприємництва

Державна підтримка малого підприємництва здійснюється за такими напрямами:

формування інфраструктури підтримки і розвитку малого підприємництва;

створення пільгових умов використання суб'єктами малого підприємництва державних фінансових, матеріально-технічних і інформаційних ресурсів, а також науково-технічних розробок і технологій;

встановлення спрощеного порядку реєстрації суб'єктів малого підприємництва, ліцензування їх діяльності, сертифікації їх продукції, уявлення державної статистичної і бухгалтерської звітності;

підтримка позаекономічної діяльності суб'єктів малого підприємництва, включаючи сприяння розвитку їх торговельних, науково-технічних, виробничих, інформаційних зв'язків із зарубіжними господарюючими суб'єктами;

організація підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для малих підприємств.

Уряд Киргизької Республіки і підлеглі йому міністерства, державні комітети, адміністративні відомства і інші центральні органи виконавчої влади, місцева державна адміністрація та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень при проведенні політики, спрямованої на державну підтримку малого підприємництва:

розробляють пропозиції щодо вдосконалення законодавства України в області державної підтримки малого підприємництва;

проводять аналіз стану малого підприємництва та ефективності застосування заходів щодо його державної підтримки, підготовляють прогнози розвитку малого підприємництва та пропозиції щодо пріоритетних напрямів і форм його державної підтримки;

організують розроблення та реалізацію Державної програми підтримки та розвитку малого підприємництва, забезпечують участь суб'єктів малого підприємництва в реалізації державних програм і проектів, а також в поставках продукції і виконання робіт (послуг) для державних потреб;

підготовляють пропозиції про встановлення для суб'єктів малого підприємництва пільг з оподаткування та інших пільг, а також про використання коштів республіканського бюджету та спеціалізованих позабюджетних фондів державних органів для підтримки малого підприємництва;

сприяють місцевої державної адміністрації та органам місцевого самоврядування для розробки і реалізації заходів з підтримки малого підприємництва;

координують діяльність спеціалізованих організацій і установ з державною участю, які здійснюють підтримку малого підприємництва.

Стаття 7. Державні програми підтримки малого підприємництва

Державна підтримка малого підприємництва здійснюється відповідно до Державної програми підтримки та розвитку малого підприємництва, територіальними, галузевими (міжгалузевими) програмами підтримки і розвитку малого підприємництва, що розробляються відповідно Урядом Киргизької Республіки, місцевою державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування, міністерствами, державними комітетами і адміністративними відомствами .

Уряд Киргизької Республіки щорічно перед поданням республіканського бюджету вносить на розгляд Жогорку Кенеша Киргизької Республіки проект Державної програми підтримки та розвитку малого підприємництва.

У республіканському бюджеті щорічно передбачається виділення асигнувань на її реалізацію.

Державні і територіальні програми підтримки і розвитку малого підприємництва включають в себе наступні основні положення:

заходи щодо формування інфраструктури розвитку та підтримки малого підприємництва на республіканському, обласному та районному рівнях;

перспективні напрямки розвитку малого підприємництва та пріоритетні види діяльності суб'єктів малого підприємництва;

заходи, що вживаються для реалізації основних напрямів та розвитку форм підтримки малого підприємництва;

заходи по залученню до підприємницьку діяльність соціально незахищених верств населення, в тому числі інвалідів, жінок, молодь, звільнених у запас (відставку) військовослужбовців, безробітних, осіб, які повернулися з місць позбавлення волі;

пропозиції щодо встановлення податкових пільг та щорічному виділенню коштів з відповідних бюджетів на підтримку малого підприємництва;

заходи щодо забезпечення передачі суб'єктам малого підприємництва результатів науково-дослідних, дослідно-конструкторських і технологічних робіт, а також інноваційних програм;

заходи щодо забезпечення передачі суб'єктам малого підприємництва незавершених будівництв і порожніх об'єктів, а так само нерентабельних і збиткових підприємств на пільгових умовах;

заходи щодо забезпечення суб'єктам малого підприємництва можливості для першочергового викупу орендованих ними об'єктів нерухомості з урахуванням вкладених у зазначені об'єкти коштів.

Державні програми підтримки і розвитку малого підприємництва розробляються в порядку, встановленому чинним законодавством, і повинні бути співвіднесені з державними програмами сприяння зайнятості населення, реалізації міграційної політики, вирішення екологічних проблем і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Фінансове забезпечення державних і територіальних програм підтримки та розвитку малого підприємництва здійснюється за рахунок коштів республіканського бюджету, коштів місцевих бюджетів, а також за рахунок інших джерел, передбачених частиною першою статті 8 цього Закону.

Обсяг обов'язкових щорічно виділяються засобів вказується у видатковій частині республіканського бюджету окремим рядком.

Обсяг фінансування зазначених програм за рахунок місцевих бюджетів вказується у видатковій частині відповідних бюджетів окремим рядком за поданням місцевої державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, громадські об'єднання вправі самостійно розробляти і реалізовувати програми підтримки малого підприємництва, створювати фонди підтримки малого підприємництва, а також вносити пропозиції до органів виконавчої влади та органи місцевого самоврядування про включення окремих проектів і заходів в державні і територіальні програми підтримки і розвитку малого підприємництва.

Уряд Киргизької Республіки щорічно перед поданням республіканського бюджету представляє в Жогорку Кенеш Киргизької Республіки доповідь про стан і розвиток малого підприємництва в Киргизькій Республіці та заходи щодо його державної підтримки, включаючи звіт про використання коштів республіканського бюджету на цілі державної підтримки малого підприємництва.

Стаття 8. Фонди підтримки малого підприємництва

Фондом підтримки малого підприємництва є некомерційна організація, створювана з метою фінансування програм, проектів та заходів, спрямованих на підтримку і розвиток малого підприємництва, шляхом акумулювання бюджетних коштів, коштів, що надходять від приватизації державного майна, доходів від власної діяльності, добровільних внесків фізичних і юридичних осіб , в тому числі іноземних, доходів від випуску і розміщення цінних паперів, а також доходів, одержуваних за відсотками від пільгових кре ітов, виділених на конкурсній основі суб'єктам малого підприємництва.

Фонд підтримки малого підприємництва є юридичною особою.

Основними напрямками діяльності Фонду підтримки малого підприємництва є:

сприяння у формуванні ринкових відносин на основі державної підтримки малого підприємництва та розвитку конкуренції шляхом залучення та ефективного використання фінансових ресурсів для реалізації цільових програм, проектів та заходів в області малого підприємництва;

участь в розробці, проведенні експертизи та конкурсний відбір, а також в реалізації республіканських, територіальних, галузевих програм підтримки та розвитку малого підприємництва, проектів в області малого підприємництва, демонополізації економіки, розвитку конкуренції, насичення товарного ринку, створення нових робочих місць;

участь у формуванні інфраструктури ринку, що забезпечує рівні умови і можливості для здійснення діяльності в області малого підприємництва;

підтримка інноваційної діяльності підприємницьких структур, стимулювання розробки і виробництва принципово нових видів продукції, сприяння в освоєнні нових технологій і винаходів;

сприяння в залученні вітчизняних та іноземних інвестицій для реалізації пріоритетних напрямків діяльності по створенню конкурентного середовища і розвитку малого підприємництва;

організація консультацій з питань оподаткування та застосування норм законодавства.

До основних завдань фондів з підтримки малого підприємництва відносяться:

надання фінансової допомоги на платній та безоплатній основі при здійсненні програм демонополізації, перепрофілювання виробництва з метою розвитку конкуренції та насичення товарного ринку відповідно до чинного законодавства;

виконання функцій заставодавця, поручителя, гаранта за зобов'язаннями суб'єкта малого підприємництва;

пайову участь у створенні і діяльності господарюючих суб'єктів, що забезпечують розвиток інфраструктури ринку, спеціалізованих консультаційних організацій та інформаційних систем підтримки малого підприємництва та розвитку конкуренції, систем споживчої експертизи та сертифікації товарів і послуг;

фінансування заходів з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для малих підприємств, підтримці нових економічних структур, захисту прав споживачів;

фінансування наукових досліджень, науково-практичних конференцій, симпозіумів, нарад, в тому числі міжнародних, пов'язаних з діяльністю зазначених фондів;

проведення заходів, спрямованих на залучення і ефективне використання коштів вітчизняних та іноземних інвесторів, в тому числі проведення конкурсів, аукціонів, виставок, а також здійснення операцій з цінними паперами в порядку, встановленому чинним законодавством;

організація збору, обробки правової, патентно-ліцензійної та іншої інформації, що становить інтерес для суб'єктів малого підприємництва, вивчення кон'юнктури внутрішнього ринку, надання консультаційної та організаційно-методичної допомоги при розробці програм і проектів в області малого підприємництва;

здійснення в установленому порядку зовнішньоекономічної діяльності, участь в міжнародних програмах і проектах в області малого підприємництва.

Фінансове забезпечення в області державної підтримки малого підприємництва здійснює Державний фонд підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки.

Кошти Державного фонду підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки формуються за рахунок:

коштів республіканського бюджету;

коштів, що надходять від приватизації державного майна в розмірах, визначених в установленому порядку Урядом Киргизької Республіки;

коштів, що надходять від надання Державним фондом підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки кредитів і послуг;

кредитів, грантів та інших надходжень від міжнародних організацій та іноземних інвесторів, які направляються до Державного фонду підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки для підтримки і розвитку малого підприємництва;

доходів від господарської діяльності Державного фонду підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки;

інших надходжень, не заборонених законодавством України.

Державний фонд підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки є замовником Державної програми підтримки та розвитку малого підприємництва.

Взаємодія Державного фонду підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки, територіальних та інших фондів підтримки малого підприємництва здійснюється на основі принципів рівності учасників, взаємної економічної зацікавленості і відповідальності.

Положення про Державний фонд підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки затверджується Урядом Киргизької Республіки.

Доходи від діяльності Державного фонду підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки, територіальних та інших фондів підтримки малого підприємництва залишаються в їхньому розпорядженні і спрямовуються на реалізацію цілей і завдань, передбачених цим Законом.

Порядок виділення коштів з Державного фонду підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки і територіальних фондів підтримки малого підприємництва та надання за рахунок цих коштів гарантій суб'єктам малого підприємництва встановлюється зазначеними фондами за наявності техніко-економічних обгрунтувань програм, проектів та заходів в області малого підприємництва.

Державний фонд підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки і територіальні фонди підтримки малого підприємництва мають право на надання суб'єктам малого підприємництва пільгових кредитів, безвідсоткових позичок, короткострокових позик без придбання ліцензії на банківську діяльність.

Завдання і функції територіальних фондів підтримки малого підприємництва визначаються в їх положеннях, що затверджуються відповідною місцевою державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування, уповноваженими створювати такі фонди.

Порядок направлення до Державного фонду підтримки малого та середнього бізнесу при Уряді Киргизької Республіки і територіальні фонди підтримки малого підприємництва коштів з відповідних бюджетів та порядок контролю за використанням зазначених коштів встановлюються відповідно Урядом Киргизької Республіки і відповідними місцевими кенешами.

(В редакції Законів КР від 17 жовтня 2008 року № 231 , 10 травня 2017 року № 79 )

Стаття 9. Оподаткування суб'єктів малого підприємництва

Порядок оподаткування, звільнення суб'єктів малого підприємництва від сплати податків, відстрочення та розстрочення їх сплати встановлюється відповідно до Податкового кодексом Киргизької Республіки.

(В редакції Закону КР від 17 жовтня 2008 року № 231 )

Стаття 10. Прискорена амортизація

Суб'єкти малого підприємництва мають право застосовувати прискорену амортизацію основних виробничих фондів з віднесенням витрат на витрати виробництва в розмірі, в два рази перевищує норми, встановлені для відповідних видів основних фондів.

Поряд із застосуванням механізму прискореної амортизації суб'єкти малого підприємництва можуть списувати додатково як амортизаційні відрахування до 50 відсотків початкової вартості основних фондів яка відслужила вже більше трьох років.

У разі припинення діяльності малого підприємства до закінчення одного року з моменту його реєстрації суми додатково нарахованої амортизації підлягають відновленню за рахунок збільшення балансового прибутку зазначеного малого підприємства.

Стаття 11. Пільгове кредитування суб'єктів малого підприємництва

Кредитування суб'єктів малого підприємництва здійснюється на пільгових умовах з компенсацією відповідної різниці кредитним організаціям за рахунок коштів фондів підтримки малого підприємництва. При цьому кредитні організації, які здійснюють кредитування суб'єктів малого підприємництва на пільгових умовах, користуються пільгами в порядку, встановленому законодавством України.

Фонди підтримки малого підприємництва вправі компенсувати кредитним організаціям повністю або частково недоотримані ними доходи при кредитуванні суб'єктів малого підприємництва на пільгових умовах.

Розмір, порядок і умови компенсації встановлюються договором між кредитної організацією і відповідним фондом підтримки малого підприємництва.

Стаття 12. Товариства взаємного кредитування суб'єктів малого підприємництва

Товариства взаємного кредитування суб'єктів малого підприємництва створюються для акумулювання тимчасово вільних грошових коштів учасників зазначених товариств з метою надання їм фінансової допомоги.

Товариства взаємного кредитування суб'єктів малого підприємництва:

можуть доручати управління власними резервами банку-депозитарію або іншої кредитної організації;

можуть визначати розмір, періодичність і порядок внесення вкладів (внесків) учасників зазначених товариств, а також граничні розміри, терміни і умови надання їм фінансової допомоги;

не має права надавати кошти фізичним та юридичним особам, які не є учасниками зазначених товариств.

Стаття 13. Страхування громадянської відповідальності суб'єктів малого підприємництва

Страхування громадянської відповідальності суб'єктів малого підприємництва здійснюється на пільгових умовах, при цьому страхові організації, що здійснюють страхування суб'єктів малого підприємництва на пільгових умовах, користуються пільгами в порядку, встановленому чинним законодавством.

Фонди підтримки малого підприємництва вправі компенсувати страховим організаціям повністю або частково недоотримані ними доходи при страхуванні на пільгових умовах суб'єктів малого підприємництва.

Розмір, порядок і умови компенсації встановлюються договором між страховою організацією і відповідним фондом підтримки малого підприємництва.

Стаття 14. Участь суб'єктів малого підприємництва у виробництві продукції і товарів (послуг) для державних потреб

Уряд Киргизької Республіки, міністерства, державні комітети, адміністративні відомства, місцева державна адміністрація та органи місцевого самоврядування передбачають резервування для суб'єктів малого підприємництва певні частки замовлень на виробництво і постачання окремих видів продукції і товарів (послуг) для державних потреб, надання стимулюючих грантів.

Державні замовники при формуванні і розміщенні замовлень і укладення державних контрактів на закупівлю і постачання продукції і товарів (послуг) для державних потреб за видами продукції, віднесених Урядом Киргизької Республіки до пріоритетних, зобов'язані розміщувати у суб'єктів малого підприємництва не менше 20 відсотків від загального обсягу поставок для державних потреб даного виду продукції на основі конкурсів на зазначені поставки, вироблені між суб'єктами малого підприємництва.

Стаття 15. Підтримка зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів малого підприємництва

Уряд Киргизької Республіки здійснює заходи щодо розширення участі суб'єктів малого підприємництва в експортно-імпортних операціях, а також здійснює заходи щодо участі цих суб'єктів у реалізації програм і проектів у галузі зовнішньоекономічної діяльності, сприяння їх участі в міжнародних виставках і ярмарках.

Розмір, порядок і умови компенсації витрат, пов'язаних з підтримкою зовнішньоекономічної діяльності, встановлюються договором між суб'єктом малого підприємництва і відповідним фондом підтримки малого підприємництва.

Стаття 16. Підтримка суб'єктів малого підприємництва в інформаційній сфері

Уряд Киргизької Республіки, міністерства, державні комітети, адміністративні відомства, місцева державна адміністрація та органи місцевого самоврядування розробляють і здійснюють заходи зі створення відповідної інформаційної інфраструктури з метою отримання суб'єктами малого підприємництва економічної, правової, статистичної, виробничо-технологічної та іншої інформації, необхідної для їх ефективного розвитку, і в цілях обміну між ними зазначеної інформацією.

Інформаційне обслуговування суб'єктів малого підприємництва здійснюється на пільгових умовах, передбачених чинним законодавством. При цьому підприємства, установи та організації, що надають інформаційні послуги суб'єктам малого підприємництва, користуються пільгами в порядку, встановленому чинним законодавством.

Фонди підтримки малого підприємництва вправі компенсувати суб'єктам малого підприємництва повністю або частково витрати, пов'язані з інформаційним обслуговуванням їх діяльності.

Розмір, порядок і умови компенсації встановлюються договором між суб'єктом малого підприємництва і відповідним фондом підтримки малого підприємництва.

Стаття 17. Виробничо-технологічна підтримка суб'єктів малого підприємництва

Уряд Киргизької Республіки, місцева державна адміністрація та органи місцевого самоврядування розробляють і здійснюють комплекс заходів щодо сприяння в забезпеченні суб'єктів малого підприємництва сучасним обладнанням і технологіями, в створенні мережі сервісного обслуговування, постачальницько-посередницьких фірм, виробничо-технологічних центрів та інших об'єктів інфраструктури, що створюються в метою підтримки суб'єктів малого підприємництва.

Уряд Киргизької Республіки, місцева державна адміністрація та органи місцевого самоврядування здійснюють заходи щодо розміщення замовлень на виробництво і постачання спеціалізованого обладнання та інших видів продукції для суб'єктів малого підприємництва, спеціалізованих оптових ринків, ярмарків продукції суб'єктів малого підприємництва, в тому числі шляхом надання будівель, споруд, обладнання, виробничих і службових приміщень, іншого майна, що перебувають у державній або в муніципії ьной власності.

Виробничо-технологічна підтримка суб'єктів малого підприємництва може здійснюватися на пільгових умовах. При цьому підприємства, установи та організації, що здійснюють виробничо-технологічну підтримку суб'єктів малого підприємництва, користуються пільгами в порядку, встановленому чинним законодавством.

(В редакції Закону КР від 22 жовтня 2009 року № 284 )

Стаття 18. Підтримка суб'єктів малого підприємництва в області підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів

Уряд Киргизької Республіки, місцева державна адміністрація та органи місцевого самоврядування забезпечують розвиток системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для малого підприємництва.

Установи та організації, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів для малого підприємництва, користуються пільгами в порядку, встановленому чинним законодавством.

Стаття 19. Спілки (асоціації) суб'єктів малого підприємництва

Уряд Киргизької Республіки, місцева державна адміністрація та органи місцевого самоврядування надають підтримку в організації та забезпеченні діяльності спілок (асоціацій) суб'єктів малого підприємництва, що створюються в установленому порядку як громадські об'єднання з метою забезпечення найбільш сприятливих умов для розвитку малого підприємництва, добросовісної конкуренції, підвищення відповідальності та компетенції суб'єктів малого підприємництва, колективного захисту їх інтересів в орган ах державної влади.

Державна підтримка спілок (асоціацій) суб'єктів малого підприємництва здійснюється шляхом сприяння в забезпеченні їх на пільгових умовах приміщеннями та засобами зв'язку, необхідними для діяльності спілок (асоціацій) і створюваних ними підприємств, установ і організацій, а також для проведення організаційних або публічних заходів, залучення представників спілок (асоціацій) суб'єктів малого підприємництва до підготовки проектів законів та інших нормативних правових актів, програм соціально-економіч ського розвитку, надання можливостей для використання засобів масової інформації з метою популяризації ідей малого підприємництва.

З метою вдосконалення системи державної підтримки малого підприємництва, координації діяльності спілок (асоціацій) суб'єктів малого підприємництва з числа представників органів державної влади, спілок (асоціацій) суб'єктів малого підприємництва, громадських об'єднань підприємців при Уряді Киргизької Республіки, місцевої державної адміністрації та органів місцевого самоврядування можуть створюватися поради щодо розвитку малого підприємництва, функції і повноваження кото их визначаються відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Стаття 20. Некомерційні об'єднання суб'єктів малого підприємництва

З метою вирішення спільних завдань, пов'язаних з розвитком і діяльністю суб'єктів малого підприємництва, останні можуть створювати некомерційні об'єднання, які мають право здійснювати виробничу та іншу діяльність тільки для реалізації своїх статутних завдань.

Стаття 21. Набрання чинності цим Законом

Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня офіційного опублікування.

Опублікований в газеті "Еркінтоо" від 12 червня 2007 року № 42

Уряду Киргизької Республіки в шестимісячний термін з моменту його офіційного опублікування:

в установленому порядку внести в Жогорку Кенеш Киргизької Республіки пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Президент

Кіргізької Республики

К. Бакієв

Главная Партнеры Контакты    
Cистема управления сайта от студии «АртДизайн»